Çorumlu genç otobüs kazasında hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında, yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana kazada Çorumlu genç hayatını kaybetti.

İnönü Anadolu Lisesi öğretmeni Ali İhsan Demir ile Yavruturna İlk Öğretim Okulu öğretmenlerinden Zehra Salmanpakoğlu Demir’in oğulları olan 19 yaşındaki oğlu Bilgin Demir’de hayatını kaybetti. Bilgin Demir’in Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olduğu öğrenildi.

Kaza, saat 03.00 sıralarına Kahramanmaraş- Kayseri karayolunun Mehmet Bet Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Kayseri'den Kahramanmaraş'a gelen Çetiner Çetin (34) yönetimindeki, Kamil Koç firmasına ait 55 JA 466 plakalı yolcu otobüsü, bir anda yoldan çıkarak, devrildi. Kazada 7 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, 24 kişi de yaralandı.

İhbar üzerine olay yerinde çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla götürüldükleri Kahramanmaraş'taki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

ACI HABER ÇORUM’A ULAŞTI

Acı haber Çorum’a ulaştı. Edinilen bilgiye göre kazada hayatını kaybeden Bilgin Demir’in İnönü Anadolu Lisesi öğretmeni Ali İhsan Demir ile Yavruturna İlk Öğretim Okulu öğretmenlerinden Zehra Salmanpakoğlu Demir’in oğulları olduğu öğrenildi. Bilgin Demir’in Gaziantep Tıp Fakültesini kazandığı ve okuluna gittiği edinilen bilgiler arasında.