Kartal Belediyesi, Çorumluları ağırladı

Merkezi Ankara’da bulunan Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu (Çorum HDK), 3.Olağan Genel Kurulu’nu ve 4. Çalıştayı’nı, Çorum Hitit Dernekleri İstanbul Federasyonu’nun ev sahipliğinde, her zaman gönüllü kuruluşların yanında olan Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz’ün de desteğiyle Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri’nde, 3 gün 2 gece konaklamalı olarak gerçekleştirdi.

 

Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen genel kurul ve çalıştaya, Ankara, İzmir, Antalya, İstanbul konfederasyonun ve federasyonun yöneticileri ile dernek başkanları yoğun katılım gösterdi.
İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan ilk oturumda, Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu’nun yeni yönetimi, disiplin ve denetim kadroları oylamaya sunularak, oy birliğiyle kabul edildi.

 

Genel Kurul sonrası Çorum HDK’nın 4. Çalıştayı’nda Siyasi, Kadın, Gençlik , Hukuk,AR-GE ve Spor konseyi başkanları; hayata geçirecekleri projelerin sunumunu yaparak, düzenlenen 4. çalıştayın öncülüğünde daha çok üreten, eğitici projeler ve faaliyetlerle dolu günlerin temennisinde bulundu.
Yoğun iş temposundan dolayı çalıştaya eşlik edemeyen Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz’ün adına , çalıştaya Kartal Belediye Başkan Yrd. Cengiz Türkmen eşlik etti. Türkmen, yaptığı konuşmasında, Adalar Otel’in ilk başta çok eleştirildiğini ama daha sonra vatandaşlardan çok talep gördüğünü, bunun yanı sıra Down Sendromlu ve engelli çocukları, doğa ve deniz ile tanıştırdıklarını belirterek,onların sosyalleşmelerine de katkı sunduklarını söyledi. Türkmen;”Başkanımız Sayın Altınok Öz, Kartalımızın güzelleşmesi ve daha yaşanabilir olması için durmadan çalışıyor. Bizler, son olarak Yakacık’ta Havuzlu Park’ı hayata geçirdik. İnşallah orasını da görürsünüz. Ama özellikle de Masal Müzemizi görmenizi çok isterim. Bizler her zaman STK’ların yanındayız, yanında da olmaya devam edeceğiz. Genel kurulunuz ve çalıştayınız hayırlı olsun. Etkinliğiniz için siz sevgili Çorumluları, Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri’nde ağırlamaktan mutluluk duyduk” diye ifade etti.

Türkmen’in konuşmasından sonra Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz’e verilmek üzere, Kartal Belediye Başkan Yrd. Cengiz Türkmen’e, Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir ve Çorum HDK Genel Başkan Yrd. Gamze Yavuzer’in kapanış konuşmasından sonra, sonuç bildirgesi ve raporun okunmasıyla çalıştay sonlandırıldı.

Gündüz düzenlenen oturumlardan sonra Çorum HDK’lılar, gece düzenledikleri eğlenceyi, 10. Yıl ve İzmir Marşları ile açtı. Daha sonra Çorum HDK’lılar, gece boyunca halaylar çekip eğlendi.
Çalıştayın son gününde; Gamze Yavuzer’in organize ettiği Burgaz Ada ve Heybeli Ada turu yapıldıktan sonra, Çorum HDK’lılar İzmir, Antalya ve Ankara’ya uğurlandı.